Bedrijven laten een flink deel aan opdrachten liggen door onervaren medewerkers op potentiële nieuwe klanten af te sturen. Dit verkleint de kans op geslaagde uitbreiding van de klantenkring. Om een acquisitie kans van slagen te geven, moet je hoog insteken in een organisatie.
Op directieniveau
De junior medewerkers hebben te weinig ervaring en te weinig beslissingsbevoegdheid waardoor het moeilijk is een goede eerste indruk achter te laten bij nieuwe prospects. Directieleden en senior medewerkers zouden strategische acquisitie zelf in handen moeten houden en contacten leggen op directieniveau maar vinden acquisitie 'eng' en tijdrovend.
Marketing moet grotere rol in organisatie krijgen
Directieleden onderkennen tevens het feit dat marketing in een klantgerichte omgeving een meer centrale r...
De marketingafdeling is nu nog vaak een soort vrijstaat waar men slechts afgerekend wordt op omzet, winst en mooie verhalen. Een recente peiling van Berenschot onder 95 marketeers (ge-houden tijdens seminars MEC en Focus) laat zien dat ruim de helft van de bedrijven inzicht heeft in afzonderlijke marketing elementen als omzet per klant of brand loyalty. Met meer accountability kan marketing echter aan invloed terugwinnen en zo het klantbelang terugbrengen in het hart van de onderneming. (http://www.berenschot.com/portfolio/portfolio/marktgericht )