Er komen je soms ingewikkelde dingen ter oren. Luister maar. De ondernemer van een zaak van 260 man trouwde een paar jaar geleden met zijn secretaresse Loes. Het was een moeilijke situatie. Op het werk was er roddel alom. En de partners van de tortelduifjes waren niet van plan zich als willoos slachtoffer te laten wegzetten. Een paar jaar later ontstond er een nog ingrijpender situatie.
Er komen je soms ingewikkelde dingen ter oren. Luister maar. De ondernemer van een zaak van 260 man trouwde een paar jaar geleden met zijn secretaresse Loes. Het was een moeilijke situatie. Op het werk was er roddel alom. En de partners van de tortelduifjes waren niet van plan zich als willoos slachtoffer te laten wegzetten.
Maar het paar overwon de problemen. Totdat Loes verliefd werd op de beste managers van het bedrijf, de directeur Sales. Er ontstond een relatie, die een jaar kon duren voordat de ondernemer er achter kwam.
‘En?’ vroeg Loes ‘Wat ga je doen? Ons ontslaan? Dat zal de ondernemingsraad niet fijn vinden, vooral niet omdat je zelf een paar jaar geleden hetzelfde deed. Als je ons eruit gooit, gooi je je eigen reputatie te grabbel.’
Wat zouden jullie doen als je de ondernemer was?
Deel uw ervaringen op ManagementSite
Wij zijn altijd op zoek naar ervaringen uit de praktijk, wat werkt wel, wat niet.
SCHRIJF MEE, word een pro! >>
Het boemerang effect van "rotstreken" zoals bij onderhandelen wel eens gebeurt, lijkt in deze casus aangetoond.
Volkswijsheden: Wie zijn gat verbrandt, moet op de blaren zitten?
of is het meer "Boontje komt om zijn loontje?"
Paar keer diep adem halen of met de kop schudden nadat je tegen de muur gelopen bent?
Op langere termijn zal de situatie er niet zondermeer op vooruitgaan Aanvullende gesprekken en afspraken zullen hard nodig zijn. "There must be a way to get out of here, said the joker to the thief".
Voor de moraal en de bedrijfsethiek zijn dit ook geen echte opstekers. Inpakken en wegwezen?
Me realiseren dat die Loes geen knip voor d'r neus waard is, hun relatie negeren en er mijlenver boven staan.
Dus zakelijk, professioneel en afstandelijk blijven. Vroeg of laat zou ik m'n kans schoon zien en die Loes vreselijk onderuit laten gaan. (zie: "Hoe word ik een rat" van Joep Schrijvers; dat boek werd w.s. ook door Loes gelezen).
Ik zou proberen in goed overleg afscheid van elkaar te nemen.
geen nood daar is een oplossing voor kijk even op mijn site hij is redelijk nieuw Mischien is dit een optie voor jullie
dat moeten jullie zelf maar beslissen
Dit is de beste manier om erachter te komen of jouw partner vreemdgaat
vriendelijke groet robin
onmenselijkheid afscheid genomen van haar eerste man. Van de Ondernemer weten we dat hij zijn vrouw in de steek liet voor Loes, dat kan een goede of slechte reden hebben maar hij heeft Loes tot wettig echtgenoot ge maakt en dat impliceert 'n zekere serieusheid. Loes vertoont met haar ontrouw
en provocatie duidelijk een psychopathisch
karakter te hebben om de door haar verlaten ondernemer zoveel mogelijk te treffen.
Dit zijn zaken die je overkomen en je van tevoren niet planmatig kunt benaderen (niet het uitgangspunt). Rustig blijven, verlies accepteren en de blik weer op de toekomst richten. Loes en de manager in dienst houden, gewoon normaal blijven behandelen en kijken of je er in de privésfeer als volwassenen uit kan komen.
Als de directeursvrouw er een geslachtsoperatie voor over heeft om de directeur te strikken zou ik hem (haar?) met gelijke munt terugbetalen: me ook om later bouwen en vervolgens opnieuw op jacht gaan naar aantrekkelijk wild. En die Loes eruit zetten: zo'n polygaam vreetbeest kan je niet in je tent hebben. Verliefd worden op de beste managers in het bedrijf - dat is geen overspel, dat is overspelen. Die Directeur sales kan er trouwens ook beter uit. Als hij (zij?) in zijn eentje de beste managers van het bedrijf is, is'ie geheid schizofreen. Voor de rest: Deine Sorgen mocht'ich haben, verkopen die tent en stil gaan leven - desnoods met je ex.
In Engeland is het de regel, dat zodra er sprake is van een relatie, een van deze twee elders een dienstbetrekking hoort te vervullen. Ze hebben daar nogal een claimmaatschappij.