Rijkaard laat zijn belangrijkste speler, Ronaldinho, alle vrijheid, stond vorige week in de krant. Het Braziliaanse wonderkind houdt van uitgaan en heeft veel ruimte nodig. Daar wordt hij blij van. Het is een mooi voorbeeld voor de manier waarop je omgaat met je medewerkers... (zie ook www.strafschop.nl en www.bertblog.nl)
Rijkaard laat zijn belangrijkste speler, Ronaldinho, alle vrijheid, stond vorige week in de krant. Het Braziliaanse wonderkind houdt van uitgaan en heeft veel ruimte nodig. Daar wordt hij blij van.
Die blijheid straalt hij uit op het veld, tijdens zijn werkuitvoering. Het is een mooi voorbeeld voor de manier waarop je omgaat met je medewerkers. De een heeft een harde hand nodig, de ander moet juist lekker zijn gang kunnen gaan. Als de prestaties er maar zijn.
Ik heb wel eens de indruk dat veel managers nauwelijks bezig zijn met de vraag hoe hun medewerkers het beste presteren. Het scheppen van een klimaat om mensen optimaal hun werk te laten doen lijkt me uitermate belangrijk. Belangrijker dan mensen met regels om de oren meppen.
En het is juist nu, in tijden dat een minister zich in het buitenland belachelijk maakt door halsstarrig de regeltjes te bewaken, van belang om die menselijke component weer eens naar voren te brengen.
Begin 2025 goed!
Verbeter je persoonlijke effectiviteit en managementvaardigheden
50% korting op een Pro-abonnement
Upgrade nu voor €100 en krijg onbeperkt toegang tot alle artikelen en kennisbankpagina’s >>
van Basten heeft een nieuwe boete regel ingevoerd:
Omdat de jongens toch al zoveel geld verdienen, kun je ze niet meer raken met een geldboete.
Om ze echt goed te raken gooi je ze voor de groep. Mijn nieuwe "boete" is om een mop te vertellen voor de hele groep als je wat gedaan hebt of te laat bent.
Ik denk dat van Basten meedenkt met de tijd. Vroeger kon je ze nog wel raken met geldboetes, maar tegenwoordig verdienen die gasten zoveel...